Czym powinna cechować się dobra hostessa?

Czym musi cechować się dobra hostessa?

Szukasz porządnej osoby na stanowisko hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną profesją w owej branży? Hostessa to postać, która powinna charakteryzować się nienagannym wizerunkiem i ciepłym uśmiechem, w końcu własną postawą powinna przyciągnąć klientów i nakłonić ich do zapoznania się z produktem. Które cechy są znaczące w profesji hostessy?
Po pierwsze – postawa! Osoba na stanowisku hostessy niewątpliwie powinna charakteryzować się zadbaną postawą – zaniedbana kobieta, z poczochranymi kłakami i niestarannym makijażem pewnie zniechęci klientów i nie wzbudzi zaufania. Ważny jest tutaj ubiór, jaki musi być wyprasowany, w odpowiednim rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą widzialne plamy, czy zagniecenia. W wyglądzie hostessy niezwykle znaczący jest też makijaż. Powinien być stonowany, oczy tylko subtelnie zaakcentowane, bez mocnych kresek czy bardzo mocnych cieni. Powinno się postawić akcent na usta – dzięki czerwonej szmince uśmiech hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest również stosowna fryzura. Włosy muszą być starannie ułożone i upięte, przede wszystkim jeśli hostessa poleca artykuły spożywcze. {Jeżeli na co dzień dbasz o własny wizerunek i posiadasz śliczny uśmiech, winnaś rozważyć pracę hostessy!
Po drugie – serdeczność i należyty kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że zawód hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba wstydliwa, zamknięta w sobie kategorycznie nie sprawdzi się na tym stanowisku. Znaczące jest dobroduszne stosunek do klienta, umiejętność rozmowy i zdolność do zaciekawienia klienta opisywanym towarem. Hostessa musi posiadać ciepły uśmiech i pokłady empatii. Jeśli jesteś osobą przyjazną, swobodnie nawiązujesz nowe kontakty, umiesz mówić i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – wytrzymałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, praca hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które posiadają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego rodzaju profesję. Niekiedy ulgę może przynieść zamiana obuwia na płaskie, jednak nie zawsze jest to realne, szczególnie jeżeli chlebodawca żąda konkretnego ubioru. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy również jest niezwykle ważna – Warto mieć na uwadze, iż w tym fachu na ogół pracuje się popołudniami bądź w weekendy. Nie dla każdego będzie to przeszkodą – dla młodej akademiczki, która pragnie w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to wspaniałe rozwiązanie!
Nie da się ukryć, że profesja hostessy nie jest dla wszystkich. Leczjeśli cechujesz się komunikatywnością, uczciwym uśmiechem, dbasz o swój wizerunek i posiadasz sporo wartościowej energii – zdecydowanie trzeba spróbować!


Możliwość komentowania została wyłączona.