Trafna pielęgnacja rzęs

Odpowiednia pielęgnacja rzęs

Damy nieraz zapominają o pielęgnacji dosyć niepozornych detali swojego designu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a wszak to one są w jakimś sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć efekt stworzonego make-up. Jeśli włoski są wątłe, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest coraz to mniej i nie da się ich pogrubić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak w takim razie je pielęgnować, ażeby nawet pozostawione w stanie normalnym cechowały się idealnie?
Obecnie w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych uzyskać można wyjątkowe odżywki do rzęs. Występują one w paru formach. Najpopularniejsze i nietrudne w wykorzystywaniu są te, które przypominają swoim wyglądem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, iż w swoich pojemnikach zawierają substancję wyzbytą z wszystkich barwników. Tworzy się ona tylko i wyłącznie z witamin, minerałów i odpowiednich olejów, które mają za obowiązek nawilżać drobne włoski, zapobiegać ich wypadaniu ale także je umacniać. Do odżywek występujących w tej postaci najczęściej dorzucana jest wygodna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, by zacząć je pielęgnować. Najlepiej uczynić to na co dzień wieczorem, po każdym zmyciu make-up. Co poniektóre kobiety stosują także takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze w wyższym stopniu zaakcentować jego działanie.
Są też odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z prostych substancji. Sprawdzą się one u pań kłopoty ze cerą drażliwą, które często nie mogą stosować wielu kremów, ponieważ wzbudzają one u nich mocne reakcje uczuleniowe. Pani narażona na takie dolegliwości musi szczególnie zwracać uwagę przy kupnie odżywki do rzęs, bo jako że wdraża się ją na włoski znajdujące się na powiece, być może ona czasem przedostać się do samego oka. Jeśli jednak jej skład będzie w pełni normalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet delikatnej skórze. Wyśmienitym wyjściem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też aplikowanie standardowych olejów czy olejków roślinnych. Właściwości wartościowe dla konstrukcji rzęs ma choćby olej rycynowy. Da się go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, wcześniej dokładnie ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, należy poświęcić kilka minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie stosownej odżywki może dynamicznie je wzmocnić a przy tym zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są nie trudo osiągalne i nie kosztują w ogóle majątku, wobec tego każda dama zdoła spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zaskoczona ich wspaniałą i dostrzegalną skutecznością.


Możliwość komentowania została wyłączona.