Zagrożenia płynące z malowania paznokci

Zagrożenia płynące z malowania paznokci

W obecnych czasach panie bardzo troszczą się o swój image, malują oczy, rzęsy, twarz, paznokcie i nie wiadomo co jeszcze, tylko i wyłącznie po to, ażeby wyglądać porządniej lub młodziej. Jest to swego rodzaju wyznacznik piękna w dzisiejszych czasach, który natomiast nie zawsze podoba się męskiej części społeczeństwa. Chodzi tutaj, o to, że kobieta niepomalowana zaczęła być traktowana jak ta gorsza. niesłychanie często malowanie się jest obowiązkiem w zakładzie na przykład. Gdzie trzeba być pomalowanym i kapitalnie ubranym, dlatego, że to zaświadcza, o takiej kobiecie czy dba o siebie czy nie. Jednak podług mnie nie jest, to sposób, który musimy doceniać i myśleć, o tym jako coś, co jest potrzebne damom w dzisiejszych czasach, dlatego, że dama jest ładna taka jaka jest. Chciałbym wam dzisiaj ukazać zagrożenia, które przynoszą różnego typu lakiery do paznokci. Dzięki temu, może ktoś z czytających przestanie ich stosować, dlatego, że może się to w istocie okropnie dla niektórych skończyć.
Jak się okazuje, pewna agencja dokonała badania, jakie świadczą, o tym, długie obcowanie w obszarze zapachu lakieru do paznokci, może rodzić bardzo zatrważające choroby układu nerwowego. Co więcej wdychanie takich oparów, potrafi być w istocie ryzykowne i niezdrowe dla naszego układu oddechowego jak na przykład płuc, jakie jak wiemy są mocno podatne na infekcje i zapalenia. Jak powiadają badacze, niesłychanie często dochodzi do infekcji i zatruć wywołanych lakierem, a praktycznie jego szkodliwymi substancjami. Przeciętne symptomy dla takiego zatrucia to zbytnio częste oddawanie moczu, kłopoty w oddychaniu, senność, wymioty czy zawroty głowy, spis tego jest naprawdę długa. Jeśli używasz lakier do paznokci i odczuwasz, że u ciebie przebiega, któryś z tych objawów koniecznie powinnaś wybrać się do doktora. W groźniejszych przypadkach mamy do czynienia nawet z nowotworami wywołanymi korzystaniem z takich lakierów, mamy również problemy ze cerą, na której przeważnie się ten lakier w jakieś ilości znajdzie i rozpoczyna się zakażenie albo uczulenie, z którą nie raz ciężko walczyć. 
Chyba nie wszyscy wiedzą, ale jednym z największych przeciwników, które sprawiają, że lakiery tak funkcjonują na nasze zdrowie jest acetylen, który działa w taki sposób, iż pozwala lakierom zasychać i trzymać się na paznokciach przez długi okres czasu. Do niedawna nie robiono w kierunku wykluczenia tej substancji prawie, że nic aczkolwiek w ostatnim czasie w końcu poszliśmy po rozmów do głowy i staramy się, o lakiery bez niego. Wobec tego, dopóki ta substancja nie pozostanie całkowicie wypędzona z lakierów, nie polecam  nadmiernego korzystania z nich, ponieważ może to się skończyć dla nasniesłychanie fatalnie.


Możliwość komentowania została wyłączona.